DSC01263
Dnia 17.02.2016 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach odbyły się eliminacje powiatowe XXI Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej. W eliminacjach uczestniczyło osiem dwuosobowych drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne naszego powiatu.

DSC01013W dniu 4 lutego 2016 r. w restauracji Ardi odbyły II mistrzostwa w jedzeniu pączków na czas. Czternastu uczestników wzięło udział w rywalizacji, których zadaniem było zjedzenie 7 pączków w jak najkrótszym czasie, bez popijania.


Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Bartoszyckiego Wojciech Prokocki, który był fundatorem nagród.

kwalifikacja wojskowaKwalifikacja wojskowa na terenie powiatu bartoszyckiego zostanie przeprowadzona w okresie od 22 lutego do 11 marca 2016 r. Powiatowa Komisja Lekarska w Bartoszycach swoją siedzibę mieć będzie w lokalu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Bartoszycach przy ul. Limanowskiego 14 (budynek stołówki szkolnej).

DSC00984W poniedziałek 11 stycznia 2016 r. w restauracji Ardi odbyło się spotkanie informacyjne na temat wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury na lata 2014-2020.

DSC00838 Już po raz kolejny 6 stycznia 2016 r. ulicami Bartoszyc przeszedł Orszak Trzech Króli. Mimo bardzo mroźnej pogody kilkuset mieszkańców Bartoszyc wzięło udział w tegorocznym Orszaku.

miniZapraszamy na Orszak Trzech Króli w Bartoszycach 06.01.2016r. Jasełka uliczne przejdą ulicami Bartoszyc. Jak co roku startujemy spod pomnika Św. Brunona.

Przez rondo Solidarności kierujemy się ulicą Bohaterów Warszawy na Plac Boh. Westerplatte, gdzie na Orszak oczekuje Święta Rodzina z Dzieciątkiem.
Po drodze mijamy inscenizacje teatralne: dwór Heroda, Gospodę, Diabelskie Sztuczki. Na czele orszaku stoją Trzej Królowie, którzy w Bartoszycach tradycyjnie podróżują w bryczce.

Zapraszamy na wspólne kolędowanie całe rodziny. Zachęcam wszystkich do odtworzenia wspaniałego historycznego wydarzenia – nawiedzenia Szopki Betlejemskiej przez Trzech Króli.
Mile widziane będą przebrania związane z okresem świąteczno-noworocznym. Trasa Orszaku poniżej.

Boże Narodzenie życzenia

DSC00805W dniu 21 grudnia 2015 r. na sesji Rady Powiatu Bartoszyckiego zostały wręczone nagrody dla zwycięzców konkursu „Promocja firmy – zadanie dla mnie” 2015r. przez Starostę Powiatu Bartoszyckiego Wojciecha Prokockiego.

W dniu 8 grudnia 2015 r. o godzinie 10.00 na Sali Starostwa Powiatowego w Bartoszycach odbyło się posiedzenie komisji konkursowej powiatowego konkursu pod nazwą „Promocja firmy – zadanie dla mnie”, organizowanego przez Powiat Bartoszycki w partnerstwie z Gazetą Goniec Bartoszycki. Konkurs skierowany był do uczniów szół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bartoszyckiego.

Skład komisji konkursowej powołanej zarządzeniem Starosty:

1.Krzysztof Karólewski, Przewodniczący Komisji
2. Lech Darski, Członek Komisji
3. Wioletta Poddenek, Członek Komisji
4. Tomasz Miroński, Członek Komisji
5. Jadwiga Mysiewicz, Członek Komisji
6. Magdalena Czaus-Wróbel, Członek Komisji

 

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów praktycznym wykorzystaniem wiedzy z zakresu przedsiębiorczości oraz marketingu, pobudzanie aktywności poznawczej młodzieży uzdolnionej, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i rozszerzania wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, stworzenie warunków nauczycielom przedsiębiorczości do twórczej pracy z młodzieżą.
Konkurs polega na przygotowaniu przez uczniów Planu Kampanii Promocyjnej dowolnie wybranej firmy funkcjonującej lub mającej siedzibę na terenie powiatu bartoszyckiego. W tym nagraniu dowolną metoda krótkiego ( max. 30sek. ) filmiku promocyjnego firmy jako elementu Kampanii, przygotowaniu reklamy prasowej firmy jako elementu Kampanii oraz zaprezentowania swojej pracy przed komisją konkursową.


Prace konkursowe przygotowało i  zaprezentowało podczas posiedzenia komisji 13 drużyn (1,2,3 osobowych).   
Członkowie komisji zgodnie z regulaminem konkursu dokonali oceny prac konkursowych.
Na podstawie przyznanej punktacji oraz dyskusji komisja dokonała wyboru laureatow konkursu.

Nagrody:
 Starosta Powiatu Bartoszyckiego ufundował nagrody rzeczowe o łącznej sumie 1750 zł.
 Gazeta Olsztyńska w ramach nagrody funduje publikację reklamy prasowej w gazecie lokalnej Goniec Bartoszycki firm, które zostały zaprezentowane przez laureatów konkursu.
 
WYNIKI:

I miejsce: Mariusz Szerszeniewski, Natalia Motylewska, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach, za plan promocji firmy RESCO
II miejsce: Łukasz Mikołajczyk, Kamil Mikołajczyk:, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach, za plan promocji siłowni SENIOR-ITA
III miejsce: Paulina Wieliczko, Patrycja Kutryb, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im.Kresowiaków w Bartoszycach, za plan promocji salonu kosmetycznego KOBIETERIA
Wyróżnienie: Iwan Bunin,  Zespół Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim, za plan promocji firmy AGROMEG

 

Konkurs reklamowy 258 grudnia 2015 r. w Starostwie Powiatowym w Bartoszycach odbył się konkurs „Promocja firmy – zadanie dla mnie”, który był skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bartoszyckiego.

Polegał na stworzeniu dowolną techniką krótkiego filmiku promocyjnego samodzielnie wybranej firmy z powiatu bartoszyckiego oraz przygotowaniu założeń jej kampanii promocyjnej. Organizatorem konkursu jest Starosta Powiatu Bartoszyckiego Wojciech Prokocki, a Partnerem konkursu jest Grupa WM wydawca Gazety Olsztyńskiej.

foto1W Klubie Garnizonowym przy 20 Bartoszyckiej Brygadzie Zmechanizowanej 21 listopada 2015 r. odbyły się uroczyste Obchody Dnia Studenta organizowanego przez Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa w Poznaniu Wydział Nauk Społecznych w Bartoszycach.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Starosta Powiatu Bartoszyckiego Wojciech Prokocki.