Image00034
Organizatorem Powiatowego Konkursu ,,A co Ty wiesz o Konstytucji?” była nieformalna grupa ,,GŁOS-uję! #skreśl_bierność” działająca przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. E. Orzeszkowej w Bartoszycach.

Projekt konkursu powstał w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Projektów Społecznych ,,Zwolnieni z Teorii” i ma na celu pogłębianie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Zapraszamy na przegląd filmów prawdziwych który odbędzie się w dniach 22-23 marca 2017 r.

Zaprezentowane zostaną :
- film fabularyzowany „Niezłomni pod drutami Auschwitz” w reż.   Mirosława Krzyszkowskiego i Bogdana Wasztyla.
- film fabularny „Historia Roja” w reż. Jerzego Zalewskiego.

Po pokazach przewidziane są po trzy pytania konkursowe w tematyce prezentowanych filmów.Nagrodami będą: książka Mariana Dziubka – Niezłomni z oddziału „Sosienki” - AK wokół KL Auschwitz oraz dwupłytowy album Tadka „Ostatni rozkaz” z autografem wykonawcy. Te i inne wydawnictwa o tematyce historycznej będzie można też nabyć w czasie przeglądu.

To już V, czyli jubileuszowy przegląd, warto było zacząć go robić i warto kontynuować, o czym świadczy zawsze pełna widownia w reprezentacyjnej Auli LO. Dotychczas obejrzeliśmy 19 filmów,2 koncerty oraz prezentację młodzieżowej grupy „Wrzos”.Odbyły się dyskusje z reżyserami, muzykami, świadkami historii i zaproszonymi gośćmi.

Plakat2017 fb

Kursy z zakresu zawodów ginących realizowane w ECKiW w Roskoszy

Ochotnicze Hufce Pracy zapraszają do udziału w szkoleniach w zakresie tzw. Ginących Zawodów. Będą one realizowane w oparciu o zasoby Wioski Zawodów Ginących w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania w Roskoszy,

w terminie marzec – październik 2017 r.
W szkoleniu wziąć mogą udział osoby:
- bezrobotne, poszukujące pracy (grupa NEET)
- uczące się w wieku 18 – 25, chcący uzupełnić swoje kwalifikacje zawodowe, także absolwenci OHP
- uczestnicy OHP
Szkolenia trwają średnio 96 godzin dydaktycznych realizowanych w ciągu 12 dni ( w tym 11 dni szkoleniowych i 1 dzień wolny – niedziela).
Każde szkolenie kończy się egzaminem sprawdzającym nabyte umiejętności, zgodnie z obowiązującymi przepisami, przeprowadzonym przez Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców z Białej Podlaskiej. Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w kursie wystawione przez Komendę Główną OHP, a w przypadku zdanego egzaminu – certyfikat na druku MEN.

więcej informacji:  TUTAJ

Rekrutacja trwa do 14 marca br.

Wszelkie bliższe informacje nt. szkoleń można uzyskać w siedzibie Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Bartoszycach,

przy ulicy Hubalczyków 2 pok. 14 i 15,

lub pod nr tel. 89-762-03-48, 89- 762-09-68

Starosta Powiatu Bartoszyckiego ogłasza konkurs p.n. "Promocja firmy - zadanie dla mnie" skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bartoszyckiego.

Ma na celu zainteresowanie młodzieży praktycznym wykorzystaniem wiedzy z zakresu przedsiębiorczości i marketingu.

Zadaniem młodzieży jest przygotowanie planu kampanii promocyjnej firmy z terenu powiatu bartoszyckiego, w tym filmiku promocyjnego.

Pobierz regulamin konkursu

znak oc
W dniu 17.02.2017 r. w Starostwie Powiatowym w Bartoszycach odbyły się eliminacje powiatowe XXII Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej. W eliminacjach uczestniczyły cztery dwuosobowe drużyny reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne naszego powiatu.

Image00005
Dnia 16 lutego 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Bartoszycach odbyło się spotkanie w sprawie wdrażania nowego systemu oświaty w Powiecie Bartoszyckim. W spotkaniu udział wzięli:

Mamy przyjemność poinformować Państwa o rozpoczęciu naboru podmiotów, zainteresowanych uzyskaniem statusu "Miejsca Przyjaznego Rowerzystom" na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.

Nabór będzie trwał od 1 do 28 lutego 2017 r.
Prosimy o rozpowszechnienie informacji wśród zainteresowanych podmiotów.
Szcegółowe informacje nt. naboru, w  tym regulamin wraz z załącznikami,  znajdują się na stronie  www.warmia.mazury.pl (link: http://wrota.warmia.mazury.pl/turystyka/9378-szukamy-miejsc-przyjaznych-rowerzystom ) oraz na stronie www.greenvelo.pl. Dodatkowych informacji nt. systemu rekomendacji MPR udziela Agnieszka Klucznik-Edriouch pod numerem telefonu: 89 521 69 13 oraz mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Ponadto w ramach naboru zapraszamy na spotkania warsztatowe, których celem będzie przedstawienie systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom – omówienie założeń systemu oraz procedury naboru i certyfikacji MPR-ów oraz wskazanie korzyści z partnerstwa i z budowania i zarządzania produktami turystycznymi na przykładzie Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo.
Spotkania odbędą się w następujących terminach i miejscach:
·         17 lutego 2017 r. godz. 11.00-13.00
WĘGORZEWO, Sala konferencyjna w siedzibie Urzędu Miejskiego w  Węgorzewie, ul. Zamkowa 3
·         20 lutego 2017 r. godz. 11.00-13.00
LIDZBARK WARMIŃSKI, Sala konferencyjna w Domu Środowisk Twórczych, ul. Ratuszowa 5, 11-100 Lidzbark Warmiński
·         21 lutego 2017 r. godz. 11.00-13.00
ELBLĄG, Sala Konferencyjna A w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu, ul. Stary Rynek 25.
W związku z ograniczoną liczbą miejsc proszę o zgłoszenie udziału w wybranym spotkaniu najpóźniej do 14 lutego 2017 roku na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Osoba do kontaktu: Agnieszka Klucznik-Edriouch tel. 89 521 69 13


Zapraszamy do współpracy!

Agnieszka Klucznik-Edriouch

Inspektor

Departament Turystyki

URZĄD MARSZAŁKOWSKI
WOJEWÓDZTWA
WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

DSC02780 Akcja ferie na strzelnicy spotkała się z zainteresowaniem mieszkańców Bartoszyc. 

W czasie  otwartych zajęć grupa dzieci, młodzieży i ich rodziców na sportowo spędzała czas wolny strzelając z broni pneumatycznej i łuku.

Dnia 2.02.2017r.  przeprowadzono zawody o Puchar Starosty Bartoszyckiego, Zawodnicy strzelali z broni i z łuku.
W strzelaniu z karabinka uczestnicy oddali 3 strzały próbne i 20 ocenianych, natomiast z łuku 3 strzały próbne i 3 serie po 5 strzałów ocenianych. Tradycyjnie najwięcej kłopotu sprawiało strzelanie z łuku. Najlepszym w tej konkurencji był Kacper Drozdowski, zdobywca 68 pkt. Dwa punkty mniej uzyskał jego brat Paweł a na trzecim miejscu uplasowała się Kinga Rzepecka, prowadząca po dwóch seriach.
Natomiast w strzelaniu z karabinka pneumatycznego Kinga nie dała innym szans  zdobywając 142 pkt. Drugi był Piotr Słowikowski a trzeci Mateusz Kozłowski. Przewaga pierwszej trójki w karabinku była tak duża, że nawet niepowodzenie w łuku nie pozbawiło ich czołowych miejsc w klasyfikacji łącznej.
Wśród najmłodszych również decydował karabinek. Maja i Natalia strzelały z podpórek i pokonały starszą Marcelinę, która nie korzystała z tego udogodnienia. Dziewczynki z łuku strzelały z odległości skróconej -10 m. 

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali z rąk Dyrektora Powiatowego Zespołu Administracji Oświaty w Bartoszycach  pana Krzysztofa Karólewskiego statuetki i medale ufundowane przez Starostę Bartoszyckiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali również drobne upominki  i dyplomy.

tekst: J. Stolarkiewicz

orszak logo Zapraszamy mieszkańców powiatu na Orszak Trzech Króli, który tradycyjnie 6 stycznia br przejdzie ulicami Bartoszyc.

Jak co roku na Trzej Królowie podążają do szopki, aby spotkać Świętą Rodzinę. Żywa szopka znajdowała się będzie na Placu Boh. Westerplatte. Po drodze przygotowano scenki, wspólne kolędowanie.

Organizatorem Orszaku jest Parafia p.w. Śwętego Brunona w Bartoszycach.

Organizacyjnie wydarzenie wspierają: Powiat Bartoszycki. miasto Bartoszyce, Gmina Bartoszyce, Nadleśnictwo Bartoszyce, Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach, 20 Bartoszycka Brygada Zmechanizowana, Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach, Bartoszycki Dom Kultury, Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Bartoszycach, Gminny Ośrodek Kultury w Tolko, Młodzież gimnazjalna Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bezledach, Zespół Pieśni i Tańca “Kałamajka” , Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Bartoszycach, Wydział Nauk Społecznych w Bartoszycach Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu

W programie:

start godz. 14.00 spod pomnika Św. Brunona

Królowie na czele swoich orszaków,

żywa szopka ze zwierzętami,

dobra zabawa dla całych rodzin.

Mapka orszak2017

Życzenia 2016