kwalifikacja wojskowaKwalifikacja wojskowa na terenie powiatu bartoszyckiego zostanie przeprowadzona w okresie od 22 lutego do 11 marca 2016 r. Powiatowa Komisja Lekarska w Bartoszycach swoją siedzibę mieć będzie w lokalu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Bartoszycach przy ul. Limanowskiego 14 (budynek stołówki szkolnej).

DSC00984W poniedziałek 11 stycznia 2016 r. w restauracji Ardi odbyło się spotkanie informacyjne na temat wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury na lata 2014-2020.

DSC00838 Już po raz kolejny 6 stycznia 2016 r. ulicami Bartoszyc przeszedł Orszak Trzech Króli. Mimo bardzo mroźnej pogody kilkuset mieszkańców Bartoszyc wzięło udział w tegorocznym Orszaku.

miniZapraszamy na Orszak Trzech Króli w Bartoszycach 06.01.2016r. Jasełka uliczne przejdą ulicami Bartoszyc. Jak co roku startujemy spod pomnika Św. Brunona.

Przez rondo Solidarności kierujemy się ulicą Bohaterów Warszawy na Plac Boh. Westerplatte, gdzie na Orszak oczekuje Święta Rodzina z Dzieciątkiem.
Po drodze mijamy inscenizacje teatralne: dwór Heroda, Gospodę, Diabelskie Sztuczki. Na czele orszaku stoją Trzej Królowie, którzy w Bartoszycach tradycyjnie podróżują w bryczce.

Zapraszamy na wspólne kolędowanie całe rodziny. Zachęcam wszystkich do odtworzenia wspaniałego historycznego wydarzenia – nawiedzenia Szopki Betlejemskiej przez Trzech Króli.
Mile widziane będą przebrania związane z okresem świąteczno-noworocznym. Trasa Orszaku poniżej.