DSC01269Dnia 22 lutego 2016 roku, zgodnie z Wojewódzkim Planem Kwalifikacji Wojskowej w 2016 roku, w powiecie bartoszyckim rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa.
Uroczystego rozpoczęcia prac Powiatowej Komisji Lekarskiej w Bartoszycach dokonali wspólnie Wojciech ProkockiStarosta Bartoszycki oraz ppłk Mariusz Witkowski - Wojskowy Komendant Uzupełnień w Lidzbarku Warmińskim.

DSC01263
Dnia 17.02.2016 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach odbyły się eliminacje powiatowe XXI Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej. W eliminacjach uczestniczyło osiem dwuosobowych drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne naszego powiatu.

DSC01013W dniu 4 lutego 2016 r. w restauracji Ardi odbyły II mistrzostwa w jedzeniu pączków na czas. Czternastu uczestników wzięło udział w rywalizacji, których zadaniem było zjedzenie 7 pączków w jak najkrótszym czasie, bez popijania.


Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Bartoszyckiego Wojciech Prokocki, który był fundatorem nagród.

kwalifikacja wojskowaKwalifikacja wojskowa na terenie powiatu bartoszyckiego zostanie przeprowadzona w okresie od 22 lutego do 11 marca 2016 r. Powiatowa Komisja Lekarska w Bartoszycach swoją siedzibę mieć będzie w lokalu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Bartoszycach przy ul. Limanowskiego 14 (budynek stołówki szkolnej).