Rusza tegoroczna edycja konkursu Agro-Eko-Turystycznego „Zielone Lato”. To jeden z najstarszych i najbardziej popularnych w naszym województwie konkursów, w którym o miano najlepszych z najlepszych rywalizują ze sobą obiekty agroturystyczne. Celem konkursu jest promocja najlepszych obiektów turystyki wiejskiej na Warmii i Mazurach. Dzięki przedsięwzięciu popularyzowana jest idea współpracy i przedsiębiorczość oraz promocja turystyki na obszarach wiejskich.

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach: gospodarstwa gościnne – wypoczynek u rolnika; gospodarstwa gościnne – wypoczynek na wsi oraz zagrody edukacyjne Warmii i Mazur.

Zgłoszenia przyjmowane są do 29 kwietnia 2016 roku, natomiast laureatów poznamy w czerwcu 2016 roku. Organizatorami wydarzenia są samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Warmińsko -Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna. Informacji udziela Departament Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, tel. 89 521 69 00 lub 521 69 07.

POBIERZ Regulamin konkursu i formularz zgłoszenia

DSC00006Z interpretacją wierszy lokalnych twórców zmagało się w tym roku 19
uczestników.

Konkurs jest kontynuacją rozpoczętego rok temu  projektu współpracy ZSP nr 2  z Grupą Literacką Barcja, pod hasłem Poeta w porę odkryty...

Jury konkursu w osobach: Jerzy Sałata –przewodniczący, Katarzyna Janczewska - Pszczoła, Krzysztof Kowalski
dokonało wyboru laureatów konkursu:
 I miejsce- Paulina Rogozińska – ZSP nr 2
II miejsce- Aleksandra Pieńkawa – Gimnazjum nr 2 B-ce
III miejsce- Andrzej Osypowycz – ZSP nr 2
Wyróżnienia otrzymali:
Patrycja Tatałaj – Gimnazjum nr 2, Karolina Zakaszewska, Gimnazjum nr 2
Wyróżnienia Barcji – Piotr Lewkowicz Gimnazjum nr 3 z Ukraińskim Językiem Nauczania,
Wiktoria Śliwińska – ZSP nr 2, Natalia Łatanyszyn Gimnazjum nr 3 z UJN
 Tytuł „Pupilka szkoły” przyznano Emilii Szarek. (przyznawany corocznie przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły)
Kryteria oceny:
-dobór repertuaru
-interpretacja utworu
-kultura słowa
-dykcja
-osobowość sceniczna


Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Powiatu Bartoszyckiego  Wojciech Prokocki,

patronat medialny – TVK BART SAT.
Patronem  i fundatorem nagród byli także: Grupa Literacka BARCJA,  dyrektor ZSP nr 2
Zbigniew Pietrzak i Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły.

(infomacja: ZSP2)

 

DSC00024Dnia 14 kwietnia 2016 r. w auli Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Bartoszycach odbył się IV Powiatowy Konkurs Matematyczny im. Zbigniewa Trzcińskiego. Konkurs poświęcony jest pamięci profesora Zbigniewa Trzcińskiego – wieloletniego nauczyciela matematyki w bartoszyckim liceum.

W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 60 uczniów z czterech szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: LICEUM i TECHNIKUM.

DSC09856W dniu 10.04.2016 r. na rzece Łynie w miejscowości Masuny odbyły się OTWARTE ZAWODY W WĘDKARSTWIE SPŁAWIKOWYM "II Memoriał im. Andrzeja Biniędy". Organizatorem zawodów było KOŁO PZW Bartoszyce. W zawodach wzięło udział ponad 30 zawodników, którzy zmagali się w dwóch kategoriach: junior oraz senior.