DSC 0255

Szkoły ponadgimnazjalne oraz placówki oświatowe powiatu bartoszyckiego zakończyły rok szkolny 2015/2016. Jak co roku jest to okazją do podsumowań sukcesów edukacyjnych i podziekowań.

Starosta Powiatu Bartoszyckiego Wojciech Prokocki oraz Dyrektor Powiatowego Zespołu Administracji Oświaty Krzysztof Karólewski wręczyli nagrody najlepszym uczniom plaćówek oświatowych powiatu. Nagrody wręczono w następujących kategoriach: działalność społeczna, działalność kulturalna, nauka i sport podczas gali SEMPER IN ALTUM, kóra odbyła sie w piątek 24 czerwca 2016 w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach.

 Łącznie nagrodzono 24 osoby.

zdj: MDK

DSC00159W tegorocznym spływie udział wzięło ok 90 uczestników z Polski i Rosji. Tradycyjnie oficjalne rozpoczęcie spływu odbyło się w miejscowości Stopki po stronie polskiej a zakończenie w Prawdinsku po stronie rosyjskiej. Grupa młodzieży z Bagrationowska, Prawdinska, Bartoszyc, Olsztynka, Giżycka i Gołdapi spływem Łyna-Ława 16 czerwca br. kończy 4 dniowy spływ rzeką Łyną. W wydarzeniu udział wziął Marcin Nosal, Konsul Generalny RP w Kaliningradzie.

Jak co roku patronat nad wydarzeniem objął Urząd Marszałkowski Woj. Warmińsko-Mazurskiego oraz Duma Obwodu Kaliningradzkiego FR. Janusz Dąbrowski - wieloletni prezes Stowarzyszenia Samorządów Przygranicznych Euroregionu Łyna-Ława za wieloletnią działalność na rzecz turystyki regionu, a w szczególności uruchomienia turystycznego, okresowego przejścia granicznego na rzecze Łynie uhonorowany został honorową odznaką "Zasłużony dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego". Odznaczenie w imieniu samorządu województwa wręczył Miron Sycz - Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Stowarzyszenie Wspólny Dom na Rzecz Mieszkańców Gminy Bartoszyce zaprasza na Piknik Rodzinny "Lokata Rodzinna Wspólnego Domu", który odbędzie się 11 czerwca 2016 r. o godz. 15.00 w Wirwiltach.

plakat A3 lokata rodzinna wspolnego domu