DSC02780 Akcja ferie na strzelnicy spotkała się z zainteresowaniem mieszkańców Bartoszyc. 

W czasie  otwartych zajęć grupa dzieci, młodzieży i ich rodziców na sportowo spędzała czas wolny strzelając z broni pneumatycznej i łuku.

Dnia 2.02.2017r.  przeprowadzono zawody o Puchar Starosty Bartoszyckiego, Zawodnicy strzelali z broni i z łuku.
W strzelaniu z karabinka uczestnicy oddali 3 strzały próbne i 20 ocenianych, natomiast z łuku 3 strzały próbne i 3 serie po 5 strzałów ocenianych. Tradycyjnie najwięcej kłopotu sprawiało strzelanie z łuku. Najlepszym w tej konkurencji był Kacper Drozdowski, zdobywca 68 pkt. Dwa punkty mniej uzyskał jego brat Paweł a na trzecim miejscu uplasowała się Kinga Rzepecka, prowadząca po dwóch seriach.
Natomiast w strzelaniu z karabinka pneumatycznego Kinga nie dała innym szans  zdobywając 142 pkt. Drugi był Piotr Słowikowski a trzeci Mateusz Kozłowski. Przewaga pierwszej trójki w karabinku była tak duża, że nawet niepowodzenie w łuku nie pozbawiło ich czołowych miejsc w klasyfikacji łącznej.
Wśród najmłodszych również decydował karabinek. Maja i Natalia strzelały z podpórek i pokonały starszą Marcelinę, która nie korzystała z tego udogodnienia. Dziewczynki z łuku strzelały z odległości skróconej -10 m. 

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali z rąk Dyrektora Powiatowego Zespołu Administracji Oświaty w Bartoszycach  pana Krzysztofa Karólewskiego statuetki i medale ufundowane przez Starostę Bartoszyckiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali również drobne upominki  i dyplomy.

tekst: J. Stolarkiewicz

orszak logo Zapraszamy mieszkańców powiatu na Orszak Trzech Króli, który tradycyjnie 6 stycznia br przejdzie ulicami Bartoszyc.

Jak co roku na Trzej Królowie podążają do szopki, aby spotkać Świętą Rodzinę. Żywa szopka znajdowała się będzie na Placu Boh. Westerplatte. Po drodze przygotowano scenki, wspólne kolędowanie.

Organizatorem Orszaku jest Parafia p.w. Śwętego Brunona w Bartoszycach.

Organizacyjnie wydarzenie wspierają: Powiat Bartoszycki. miasto Bartoszyce, Gmina Bartoszyce, Nadleśnictwo Bartoszyce, Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach, 20 Bartoszycka Brygada Zmechanizowana, Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach, Bartoszycki Dom Kultury, Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Bartoszycach, Gminny Ośrodek Kultury w Tolko, Młodzież gimnazjalna Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bezledach, Zespół Pieśni i Tańca “Kałamajka” , Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Bartoszycach, Wydział Nauk Społecznych w Bartoszycach Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu

W programie:

start godz. 14.00 spod pomnika Św. Brunona

Królowie na czele swoich orszaków,

żywa szopka ze zwierzętami,

dobra zabawa dla całych rodzin.

Mapka orszak2017

Życzenia 2016

DSC03087Wręczono nagrody w konkursie "Jestesmy wolni od nałogu tytoniowego" organizowanego z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie plakatu przedstawiającego walkę z tytoniem.

Konkurs rozstrzygnięto w dwóch kategoriach wielkowych: szkoły gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Fundatorem nagród w kategorii szkół ponadgimnazjalnych był Starosta Powiatu Bartoszyckiego Wojciech Prokocki. W imieniu Starosty nagrody wręczył Dyrektor Powiatowego Zespołu Administracji Oświaty w Bartoszycach p. Krzysztof Karólewski.

Laureaci kat. szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce - Aleksandra Siwicka, ZSP nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach

II miejsce - Adam Jeznach, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bartoszycach

III miejsce - Magda Kuraś, ZSP nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach

Organizatorem konkursu jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bartoszycach.