DSC01646Dnia 28 września 2016 r. odbyły się Targi Edukacji i Pracy. Organizatorem targów byli Młodzieżowe Centrum Kariery OHP oraz Powiatowy Urząd Pracy w Bartoszycach.

Na stoiskach można było porozmawiać z pracodawcami o konkretnym miejscu pracy i zatrudnieniu, w targach udział wzięła młodzież z powiatu bartoszyckiego. Swoje stoiska wystawiły Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa, stowarzyszenie Nora, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Poczta Polska, Zakład Karny w Kamińsku, agencje pracy tymczasowej, przedsiębiorstwa działające na rynku powiatu bartoszyckiego oraz Powiatowy Urząd Pracy i OHP.

Patronat honorowy nad Targami Edukacji i Pracy Młodzieży w Bartoszycach organizowanych przez MCK OHP i PUP Bartoszyce objął wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki i starosta bartoszycki Wojciech Prokocki.

1050Lecie 2016

DSC 0255

Szkoły ponadgimnazjalne oraz placówki oświatowe powiatu bartoszyckiego zakończyły rok szkolny 2015/2016. Jak co roku jest to okazją do podsumowań sukcesów edukacyjnych i podziekowań.

Starosta Powiatu Bartoszyckiego Wojciech Prokocki oraz Dyrektor Powiatowego Zespołu Administracji Oświaty Krzysztof Karólewski wręczyli nagrody najlepszym uczniom plaćówek oświatowych powiatu. Nagrody wręczono w następujących kategoriach: działalność społeczna, działalność kulturalna, nauka i sport podczas gali SEMPER IN ALTUM, kóra odbyła sie w piątek 24 czerwca 2016 w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach.

 Łącznie nagrodzono 24 osoby.

zdj: MDK