Dzień kobiet 2019

IMG 20190219 094629 1

19 lutego 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Bartoszycach odbyły się eliminacje powiatowe XXIV Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej, w których uczestniczyły dwuosobowe zespoły reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne naszego powiatu.


Celem Olimpiady jest popularyzowanie problematyki obrony cywilnej, przygotowanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do racjonalnych zachowań w obliczu zagrożeń cywilizacyjnych, a także kształtowanie nawyków i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz propagowanie bezpieczeństwa publicznego i znajomości przepisów ruchu drogowego.
Rywalizacja zespołów polegała na rozwiązaniu pisemnego testu wiedzy, w którym każdy z uczestników odpowiadał na 50 pytań z zakresu obrony cywilnej, pierwszej pomocy, bezpieczeństwa, sposobów postępowania w sytuacjach kryzysowych, ochrony przeciwpożarowej oraz systemu obronności RP.
Eliminacje powiatowe wygrały uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. E. Orzeszkowej w Bartoszycach: Weronika Stapel i Katarzyna Kołdysz.
Finalistki eliminacji będą reprezentowały nasz powiat w finale wojewódzkim, który odbędzie się 1 marca br. w Olsztynie. Zawodniczkom życzymy powodzenia!

Stanowisko Zarządzania Kryzysowego
Starostwa Powiatowego w Bartoszycach

Image00002Image00057
W dniu 6 lutego br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach odbyła się narada podsumowująca działalność Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Bartoszycach za rok 2018.

 

Podczas narady nastąpiło uroczyste pożegnanie Pana st. kpt. Marka Wojczulanisa Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.

 

 

 

 

Image00038Na placu apelowym Jednostki Wojskowej w Olsztynie 3 lutego 2019 r. odbyła się uroczysta przysięga wojskowa Żołnierzy OT pełniących Terytorialną Służbę Wojskową w 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

Obecny na uroczystościach Starosta Powiatu Bartoszyckiego - J. Zbigniew Nadolny wyraził swój szacunek dla wszystkich żołnierzy ochotników życząc im, aby zaszczytna służba dla Rzeczypospolitej spełniła ich aspiracje oraz była powodem do dumy i zadowolenia.