Image00002Image00057
W dniu 6 lutego br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach odbyła się narada podsumowująca działalność Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Bartoszycach za rok 2018.

 

Podczas narady nastąpiło uroczyste pożegnanie Pana st. kpt. Marka Wojczulanisa Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.

 

 

 

 

Image00038Na placu apelowym Jednostki Wojskowej w Olsztynie 3 lutego 2019 r. odbyła się uroczysta przysięga wojskowa Żołnierzy OT pełniących Terytorialną Służbę Wojskową w 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

Obecny na uroczystościach Starosta Powiatu Bartoszyckiego - J. Zbigniew Nadolny wyraził swój szacunek dla wszystkich żołnierzy ochotników życząc im, aby zaszczytna służba dla Rzeczypospolitej spełniła ich aspiracje oraz była powodem do dumy i zadowolenia.

 

 

 

 2 lutego 2019 r.  na stadionie miejskim w Sępopolu już po raz trzydziesty szósty odbył się Zimowy Turniej Piłki Nożnej, który jest jednocześnie "Memoriałem Roberta Borowskiego".

Image00005W turnieju zagrały drużyny: miejscowa Łyna, Victoria Bartoszyce, Pisa Barczewo oraz Granica.

Organizatorem turnieju był ŁKS "Łyna Sępopol" oraz Burmistrz SępopolaIrena Wołosiuk.

 

Podczas turnieju obecny był również Starosta Powiatu Bartoszyckiego - J. Zbigniew Nadolny, który ufundował jedną z nagród.

IMG 20190106 135153Jasełka uliczne - Orszak Trzech Króli po raz kolejny 6 stycznia przeszedł ulicami Bartoszyc.

W organizację przedsięwzięcia właczyły się samorządy lokalne, domy kultury, instytucje, służby, organizacje społeczne i wiele osób. Organizatorem siódmego bartoszyckiego orszaku, jak co roku, jest parafia p.w. Św. Brunona w Bartoszycach.

Pod hasłem "Odnowi oblicze ziemi" Trzej Królowie wędrowali do Stajenki, żeby pokłonić się Dzieciątku Jezus. Wraz z nimi w drogę do Betlejem udało się wielu mieszkańców Bartoszyc i okolic.