53110834 367212150537917 8731470647919640576 nW sobotę, 2 marca w  Gminnej Hali Sportowej w Bezledach rozegrane zostały Mistrzostwa Służb Mundurowych w Futsalu im. Krzysztofa Kraśniewicza o Puchar Starosty Powiatu Bartoszyckiego, Burmistrza Miasta Bartoszyce, Wójta Gminy Bartoszyce oraz Komendanta powiatowego Policji w Bartoszycach .

W turnieju wzięło udział 7 drużyn z Powiatu Bartoszyckiego ( Zakład Karny w Kamińsku , Starostwo Powiatowe Bartoszyce/ Urząd Miasta Bartoszyce, Urząd Gminy Bartoszyce, Mali Wielcy Ratownicy, Straż Graniczna, Mundurowi , Komenda Powiatowa Policji Bartoszyce ) bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna połączonych sił Starostwa oraz Urzędu Miasta Bartoszyce, która w turnieju zajęła II miejsce.
I miejsce Zakład Karny Kamińsk,

III miejsce Urząd Gminy Bartoszyce

Najlepszym bramkarzem turnieju został Piotr Skierś.

(tekst: K. Chilmanowicz)

IMG 13908 marca 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach odbył się V Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej.

Został on zorganizowany przy współudziale MDK i Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach.

Zgłosiło się do niego 36 uczestników, których piosenki zaśpiewane w języku angielskim poddane zostały ocenie nie tylko pod względem walorów artystycznych, ale również poprawności językowej.

Jury wybrało zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych: w kategorii szkół ponadgimnazjalnych oraz szkół podstawowych i gimnazjów. W pierwszej z nich I miejsce zajął Jakub Lech, II Patrycja Michalska a III Karolina Szymańska. W kategorii szkół podstawowych i gimnazjów najlepsza okazała się Aleksandra Gryczko, II miejsce zajęła Aleksandra Gricun a III Karolina Worobiec. Gratulujemy zwycięzcom.

(tekst: D. Haraf, LO)

Dzień kobiet 2019

IMG 20190219 094629 1

19 lutego 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Bartoszycach odbyły się eliminacje powiatowe XXIV Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej, w których uczestniczyły dwuosobowe zespoły reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne naszego powiatu.


Celem Olimpiady jest popularyzowanie problematyki obrony cywilnej, przygotowanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do racjonalnych zachowań w obliczu zagrożeń cywilizacyjnych, a także kształtowanie nawyków i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz propagowanie bezpieczeństwa publicznego i znajomości przepisów ruchu drogowego.
Rywalizacja zespołów polegała na rozwiązaniu pisemnego testu wiedzy, w którym każdy z uczestników odpowiadał na 50 pytań z zakresu obrony cywilnej, pierwszej pomocy, bezpieczeństwa, sposobów postępowania w sytuacjach kryzysowych, ochrony przeciwpożarowej oraz systemu obronności RP.
Eliminacje powiatowe wygrały uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. E. Orzeszkowej w Bartoszycach: Weronika Stapel i Katarzyna Kołdysz.
Finalistki eliminacji będą reprezentowały nasz powiat w finale wojewódzkim, który odbędzie się 1 marca br. w Olsztynie. Zawodniczkom życzymy powodzenia!

Stanowisko Zarządzania Kryzysowego
Starostwa Powiatowego w Bartoszycach