DSC00505Dzięki dotacji Powiatu Bartoszyckiego Pracownia Nieinwazyjnej Diagnostyki Kardiologicznej Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Bartoszycach wzbogaciła się o wysokiej klasy echokardiograf Samsung RS80A, który zastąpił używany wcześniej (od 18 lat) aparat.

Dzięki wyposażeniu oprócz głowicy kardiograficznej również w głowicę liniową oraz głowicę typu convex umożliwia on wykonywanie oprócz badań echokardiograficznych również badań naczyniowych oraz nadań USG jamy brzusznej.

DSC005208 grudnia 2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach odbyło się wspólne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Bartoszyckiego.

Obradom przewodniczył Starosta Powiatu Bartoszyckiego – Wojciech Prokocki.
W posiedzeniu uczestniczyli także burmistrzowie, wójtowie oraz przedstawiciele urzędów miast/gmin powiatu zajmujący się problematyką zarządzania kryzysowego.

DSC003823 grudnia 2015 r. w Bartoszyckim w Domu Kultury w Bartoszycach odbyła się uroczysta gala z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

W tym szczególnym dniu nagrody wręczali wójtowie, burmistrzowie oraz Starosta Powiatu Bartoszyckiego Wojciech Prokocki.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to święto ludzi, którzy z zaangażowaniem pomagają i wspierają innych. Okazuje się, że w powiecie bartoszyckim nie brakuje osób z wielkim sercem pracujących na rzecz innych. Zostali oni nagrodzeni dyplomami, statuetkami, kwiatami oraz drobnymi prezentami.

mammobus1Ostatnia w tym roku wizyta mammobusu, która odbędzie się:


BARTOSZYCE – 9 – 11 grudnia 2015  na Placu Bohaterów Westerplatte, Bohaterów Warszawy

GÓROWO IŁAWECKIE – 9 grudnia 2015 przy Ratuszu, Plac Ratuszowy 18

DSC 0060W dniach 22-26 listopada obchodzimy Dni Honorowego Krwiodawstwa. Z tej okazji chcielibyśmy wyrazić naszym krwiodawcom wdzięczność i okazać wielki szacunek za ich bezinteresowną ofiarę krwi.

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizował w Młodzieżowym Domu Kultury Akademię HDK, na którą zostali zaproszeni krwiodawcy i sympatycy HDK, pracownicy publicznej służby krwi, władze samorządowe.