DSC005208 grudnia 2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach odbyło się wspólne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Bartoszyckiego.

Obradom przewodniczył Starosta Powiatu Bartoszyckiego – Wojciech Prokocki.
W posiedzeniu uczestniczyli także burmistrzowie, wójtowie oraz przedstawiciele urzędów miast/gmin powiatu zajmujący się problematyką zarządzania kryzysowego.

DSC003823 grudnia 2015 r. w Bartoszyckim w Domu Kultury w Bartoszycach odbyła się uroczysta gala z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

W tym szczególnym dniu nagrody wręczali wójtowie, burmistrzowie oraz Starosta Powiatu Bartoszyckiego Wojciech Prokocki.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to święto ludzi, którzy z zaangażowaniem pomagają i wspierają innych. Okazuje się, że w powiecie bartoszyckim nie brakuje osób z wielkim sercem pracujących na rzecz innych. Zostali oni nagrodzeni dyplomami, statuetkami, kwiatami oraz drobnymi prezentami.

mammobus1Ostatnia w tym roku wizyta mammobusu, która odbędzie się:


BARTOSZYCE – 9 – 11 grudnia 2015  na Placu Bohaterów Westerplatte, Bohaterów Warszawy

GÓROWO IŁAWECKIE – 9 grudnia 2015 przy Ratuszu, Plac Ratuszowy 18

DSC 0060W dniach 22-26 listopada obchodzimy Dni Honorowego Krwiodawstwa. Z tej okazji chcielibyśmy wyrazić naszym krwiodawcom wdzięczność i okazać wielki szacunek za ich bezinteresowną ofiarę krwi.

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizował w Młodzieżowym Domu Kultury Akademię HDK, na którą zostali zaproszeni krwiodawcy i sympatycy HDK, pracownicy publicznej służby krwi, władze samorządowe.

tyton 2

 

Światowy Dzień Rzucania Palenia, przypadający w trzeci czwartek listopada, obchodzony jest od ponad 40 lat, a w Polsce od 1991 r. Jest to wyjątkowy dzień zachęcający do walki z nałogiem. Jedna doba nie wystarczy, aby zaprzestać palenia, ale może stać się początkiem życia bez uzależnienia.