Image00017
W dniu 18 stycznia 2017 r. odbyło się uroczyste przekazanie strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach nowoczesnej, płaskodennej łódzi ratowniczej.

Łódź przekazana przez Starostę Powiatu Bartoszyckiego – Wojciecha Prokockiego umożliwi skuteczne podejmowanie działań ratowniczych z zakresu ochrony środowiska, jak również zdarzeń powstałych w wyniku wypadków, awarii, katastrof i klęsk żywiołowych na ciekach i akwenach wodnych na terenie powiatu.

Ośrodek Szkolenia Ustawicznego i Kursów Zawodowych w Bartoszycach
 zaprasza na BEZPŁATNĄ KONFERENCJĘ,
która odbędzie się dnia 28.11.2016 r. w godz. 9.00 – 13.00
„ZDROWIE PRACOWNIKÓW ZYSKIEM FIRMY”


- przeznaczoną dla pracodawców i osób kierujących pracownikami.
Konferencja będzie miała charakter szkoleniowo-doradczy
i odbędzie się w budynku Młodzieżowego Domu Kultury
w Bartoszycach przy ul. Boh. Warszawy 6.
Współorganizatorami  są:
- Państwowa Inspekcja Pracy – Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie,
- Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy,
- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bartoszycach oraz
- Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.
Patronat honorowy - Starosta Powiatu Bartoszyckiego.

Szczegółowe informacje pod nr tel. 89 762 07 90
Serdecznie zapraszamy!

Ośrodek Szkolenia Ustawicznego i Kursów Zawodowych
11-200 Bartoszyce, ul. Konopnickiej 2A
tel.: 89 762 07 90; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.szkoleniagrabowski.pl
Regionalny Ośrodek BHP - akredytacja CIOP-PIB nr RO-9/2009

 Podinspektor Przemysław Fiertek został powolany na Komendanta Powiatowego Policji w Bartoszycach. Życzenia z rąk samorządowców oraz policjantów nowopowołany Komendant odebrał podczas uroczystości, która dobyła się w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach 16 listopada 2016r.

Powołanie wręczył  Komendant Wojewódzki Policji inspektor Tomasz Klimek.

Podinspektor Przemysław Fiertek dotąd przez ok pół roku pełnił obowiązki Komendanta. Starosta Powiatu Bartoszyckiego Wojciech Prokocki podkreślił dobrą dotychczasową współpracę.

Podczas uroczystości wręczono również listy gratulacyjne policjantom, którzy uczestniczyli w zabezpieczeniu szczytu NATO w Warszawie oraz Światowch Dni Młodzieży. W imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji listy gratulacyjne policjantom wręczył Komendant Wojewódzki Policji, Komendant powiatowy Policji w Lidzbarku Warmińskim oraz Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach.

 

Każdego roku trzeci czwartek listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Rzucania Palenia. 
W związku z Ogólnopolską Akcją: „Rzuć palenie razem z nami” obchodzoną z okazji  Światowego Dnia Rzucania Palenia przypadającego w tym roku 17-stego listopada organizowany jest konkurs plastyczny skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych pod hasłem „Jesteśmy wolni od nałogu tytoniowego”

Zadaniem uczestników będzie wykonanie plakatu, przedstawiającego walkę z tytoniem. Celem konkursu jest podniesienie świadomości wśród uczniów o szkodliwości palenia tytoniu oraz zmotywowanie, za ich pośrednictwem, osób palących tytoń do podjęcia decyzji o porzuceniu nałogu. Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się 08 grudnia 2016 r. podczas konferencji nt.: profilaktyki antynowotworowej. Nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła gimnazjalna i szkoła ponadgimnazjalna.
Zachęcamy uczniów do aktywnego udziału w konkursie. Być może kreatywność młodych ludzi zmobilizuje palaczy do  refleksji i podejmą walkę ze swoim nałogiem. Należy pamiętać, że palenie papierosów to uzależnienie, które można wyleczyć.

Pomysł na obchody narodził się ponad 30 lat temu w Kalifornii i od tego czasu już na całym świecie zachęca się osoby nałogowo palące tytoń do wstrzymania się od  palenia chociaż w tym jednym dniu. Ma to być pierwszy krok do całkowitego zerwania z nałogiem.
Papierosy pali około 9 mln Polaków, w tym 3,5 mln kobiet. Na skutek chorób związanych z paleniem tytoniu oraz biernym paleniem według danych WHO umiera na świecie ok. 6 mln osób. Główną przyczyną śmierci jest choroba niedokrwienna serca, udar mózgu, rak płuc i przewlekła choroba układu oddechowego. Dlatego ważne są działania profilaktyczne uświadamiające społeczeństwu zagrożenia dla zdrowia wynikające z palenia tytoniu oraz zniechęcające młodych ludzi do rozpoczęcia tego zgubnego nałogu.

treść: PSSE Bartoszyce