5 grudnia 2017r. DSC05765fbjuż po raz kolejny w Bartoszyckim Domu Kultury w Bartoszycach odbyła się uroczysta gala z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

 

Galę rozpoczął Starosta Bartoszycki - Wojciech Prokocki, który przywitał wszystkich wójtów oraz burmistrzów lokalnych samorzodów oraz wszystkich przybyłych na uroczystość wolontariuszy. W tym szczególnym dniu zostali nagrodzeni wolontariusze z Miasta i Gminy Bartoszyce, Miasta i Gminy Górowo Iławeckie, Gminy Miejskiej Bisztynek oraz Sępopol.

 

Image00002

W dniu 15.11.2017 r. w Starostwie Powiatowym w Bartoszycach odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z zagrożeniem wystąpienia afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terenie powiatu bartoszyckiego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele: samorządów, służb, inspekcji i straży powiatu, Straży Granicznej, nadleśnictw i Kół Łowieckich.

W dniu 7 listopada 2017 r. na stronie internetowej Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rosselkhoznadzor) pojawił się komunikat o znalezieniu martwego dzika na terenie Obwodu Kaliningradzkiego ok. 1 km od granicy z Polską (okolice miejscowości Nagornoje – rejon bagrationowski). Wyniki badań laboratoryjnych pobranych prób potwierdziły obecność wirusa ASF.

W związku z powyższym w dniu 10.11.2017 r. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Bartoszycach wydał Rozporządzenie nr 1/2017 w sprawie środków podejmowanych w związku z zagrożeniem wystąpienia afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatu bartoszyckiego.. W rozporządzeniu określony został obszar, na którym występuje zagrożenie wystąpienia afrykańskiego pomoru świń zakazy i nakazy obowiązujące wszystkich mieszkańców oraz dzierżawców lub zarządców obwodów łowieckich działających na tym obszarze.

Rozporządznie  nr 1/2017 r.  Powiatowego Lekarza Weterynarii w Bartoszycach

z dnia 10 listopada 2017 r.

w sprawie środków podejmowanych w związku

z zagrożeniem wystąpienia afrykańskiego pomoru świń

na terenie powiatu Bartoszyckiego

Załącznik: rozporządzenie_nr_1_PLW.pdf

geo portal

9 listopada 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Bartoszycach uruchomiono obsługę prac geodezyjnych przez internet w technologii iGeoMap/ePODGiK firmy Geo-System oraz portal mapowy www.bartoszycki.e-mapa.net

Powiat bartoszycki jest pierwszym powiatem w województwie warmińsko-mazurskim, w którym uruchomiono technologię iGeoMap/ePODGiK. Po zgłoszeniu pracy w portalu www.bartoszycki.e-mapa.net niezbędne materiały przygotowywane są automatycznie przez pracujące w ODGiK-u oprogramowanie GEO-MAP. Dane wydawane są również w formacie EWMAPA.

Powiatowy portal mapowy udostępniony jest również dla mieszkańców powiatu i integruje dane przestrzenne PODGIK (takie jak ewidencja gruntów i budynków) z danymi gmin dotyczącymi głównie prowadzonej przez nie urzędowej numeracji adresowej.

Ponadto w portalu udostępniono usługę zakupu mapy zasadniczej wg stanu archiwalnego z wykorzystaniem płatności elektronicznych. Wnioskodawca otrzyma ją po kilku minutach od opłacenia usługi. Rozwiązanie działa cała dobę, 7 dni w tygodniu.

źródło: http://geoforum.pl/…