IMG 20180904 092114Z dniem 3 września 2018 roku Starosta Powiatu Bartoszyckiego Wojciech Prokocki podpisał pozwolenie na budowę nowego budynku Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach.

Nowa siedziba usytuowana zostanie przy ul. Wyszyńskiego, naprzeciwko Szpitala Powiatowego im. J. Pawła II w Bartoszycach. W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie dokumentację projektowo-kosztorysową oraz pozwolenie na budowę odebrał mł. insp. Przemysław Fiertek - Komendant  Powiatowy Policji w Bartoszycach.

Do końca roku zakłada się ogłoszenie oraz rozstrzygnięcie przetargu na budowę obiektu, na kórą zabezpieczono środki w wysokości 18 mln zł. Budowa ma potrwać do pierwszej połowy 2020 roku.

syrena alarmowa

Starosta Bartoszycki informuje, że zgodnie z Zarządzeniem Nr 26/13 Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 11 lutego 2013 roku w sprawie przeprowadzania treningów Wojewódzkiego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania, w dniu 1 września 2018 r. o godz. 12:00 włączone zostaną syreny alarmowe w celu upamiętnienia 79 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.


Włączenie syren nastąpi w sposób określony w załączniku do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. 2013 rok, poz. 96).

 

 kroplaPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bartoszycach w komunikacie z dnia 24.08.2018r. informuje, że woda z wodociągu publicznego Masuny warunkowo nadaje się do spożycia przez ludzi (po uprzednim przegotowaniu).

kropla Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bartoszycach w komunikacie z dnia 24.08.2018r. informuje, że woda z wodociągu Sępopol warunkowo nadaje się do spożycia przez ludzi (po uprzednim przegotowaniu).

 

Informujemy, że woda z wodociągu Sępopol nadaje się już do spożycia.

PSSE komunikat 3

Komunikat ws wody Sępopol