Ogłoszenie

Zarząd Powiatu Bartoszyckiego ogłasza otwarty konkurs ofert  na realizację zadania publicznego - Powierzenia prowadzenia Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej Powiatu Bartoszyckiego w 2017 r.

DSC02238

W Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Bartoszycach mieszkańcy powiatu uczyli się samobadania.

Profilaktyka chorób nowotworowych to cel akcji zorganizowanej przez Szpital pod patronatem Starosty Powiatu Bartoszyckiego Wojciecha Prokockiego.

Warsztaty samobadania piersi przeprowadziły pielęgniarki. Udzieliły również wszelkich niezbędnych informacji i rowiały wątpliwości osób, które zdecydowały się zatrzymać na chwilę przy stoisku ustawionym na parterze w szpitalu 17 października 2016r. w godz. 9.00-13.00.

DSC02274Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca 17 pażdziernika to okazja do podjęcia próby w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo - oddechowej przez największą ilość osób. Juz po raz trzeci taką próbę podjęli mieszkańcy Bartoszyc oraz powiatu bartoszyckiego. Organizatorem akcji jest AL-MED oraz stowarzyszenie Mali Wielcy Ratownicy.

W akcję włączyły się służby mundurowe z terenu powiatu, szkoły, przedszkola, samorządy i organizacje pozarządowe. W godzinach 12.00-12.30 na Placu Konstytucji 3 Maja w Bartoszycach nieprzerwanie trwała resuscytacja krążeniowo-oddechowa na przygotowanych manekinach.

Akcja zapoczątkowana przez WOŚP kontynuowana jest w tym samym czasie w wielu miejscach Polski. Jej celem jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy.

czad092
Rozpoczął się sezon grzewczy 2016/2017. W owym czasie nasilają się przypadki zatrucia osób tlenkiem węgla (czadem). Przyczyny tragedii są zazwyczaj podobne: zaniedbanie, niewiedza, niewłaściwe korzystanie z urządzeń grzewczych, wadliwa instalacja odprowadzania spalin.

Wojewoda Warmińsko-Mazurski i Starosta Bartoszycki apelują do mieszkańców naszego regionu o bezpieczne postępowanie z urządzeniami grzewczymi w celu uniknięcia zaczadzenia.

Plakat Dzień Walki z Rakiem Piersi fb