czad092
Rozpoczął się sezon grzewczy 2016/2017. W owym czasie nasilają się przypadki zatrucia osób tlenkiem węgla (czadem). Przyczyny tragedii są zazwyczaj podobne: zaniedbanie, niewiedza, niewłaściwe korzystanie z urządzeń grzewczych, wadliwa instalacja odprowadzania spalin.

Wojewoda Warmińsko-Mazurski i Starosta Bartoszycki apelują do mieszkańców naszego regionu o bezpieczne postępowanie z urządzeniami grzewczymi w celu uniknięcia zaczadzenia.

Plakat Dzień Walki z Rakiem Piersi fb

resuscytacjaW dniu 17 października 2016 r. (PONIEDZIAŁEK) podczas „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności serca”
zapraszamy wszystkich serdecznie do próby pobicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej w godzinach 12.00-12.30, która odbędzie się na Placu Konstytucji w Bartoszycach (przy fontannie) i polegać będzie na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej na jak największej ilości fantomów, a co za tym idzie przez jak największą ilość osób.
W tym celu zapraszamy wszystkie chętne osoby, które mają dostęp do fantomów (w szkole, w pracy, w domu itd.) do wzięcia udziału w całej akcji.

Zachęcamy Was do zapraszania swoich znajomych do akcji. Całe wydarzenie będzie trwało pół godziny i chcemy, aby przez ten czas jak najwięcej osób wzięło w nim udział, więc w trakcie ustanawiania rekordu, dopuszczalne jest zmienianie się przy fantomie.

W akcję włączyli się firma Al-Med., Stowarzyszenie mali Wielcy ratownicy oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.

DSC01674Przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach dnia 29 października  2016 r. spotkali się przedstawiciele  samorządu Powiatu Bartoszyckiego oraz miasta Bartoszyce – Wojciech Prokocki, Starosta Powiatu Bartoszyckiego oraz Piotr Petrykowski, Burmistrz Bartoszyc, a także Ks. Prał. Jan Jarosz  - Kapelan policji i policjanci w celu przekazania nowego radiowozu na potrzeby bartoszyckiej policji.
Ks. Prał. Jan Jarosz poświęcił radiowóz, a klucze do nowego radiowozu  przekazane zostały na ręce podinsp. Przemysława Fiertka, p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Bartoszycach przez Wojciecha Prokockiego Starostę Bartoszyckiego.
Zakup nowego radiowozu był możliwy dzięki wsparciu i zaangażowaniu władz samorządu, które dbają o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu.
Po oficjalnym przecięciu wstęgi radiowóz mógł wyruszyć  na drogi powiatu.

Bez nazwy 1

Szanowni Państwo,
    w imieniu własnym i Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym w Gdańsku zapraszam na otwartą konferencję pt. „Zrozumieć Autyzm” - Program Pomocy Osobom Autystycznym z Terenów Wiejskich oraz ich Rodzinom.
Konferencja odbędzie się 28 września 2016r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego mieszczącej się w budynku Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji  ul. Limanowskiego 13 w Bartoszycach. WSTĘP WOLNY!!!