P1011854Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Bartoszycach był miejscem darmowych badań, pokazów i nauki.

Biała sobota odbyła się 13 kwietnia 2019r.

Cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu bartoszyckiego. Prelekcję o raku szyjki macicy przygotowała Iwona Pszczolowska ze Szpitala Powiatowego. Wykonywano badania USG piersi, cytologię bez limitu wieku, badanie krwi w kierunku PSA u mężczyzn oraz TSH u kobiet. Stowarzyszenie "Mali Wielcy Ratownicy" przygotowało pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Organizatorem wydarzenia był Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Bartoszycach, Starostwo Powiatowe w Bartoszycach oraz Fundacja na Rzecz Zdrowia.

 Zbigniew NadolnyGościem programu "Punkt Widzenia" w TVP3 Olsztyn i kwietnia br. był m.in. Starosta Bartoszycki Jan Zbigniew Nadolny.
Tematem programu była polityka senioralna.

krzysztofjurgiel

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam na spotkanie z Panem Posłem Krzysztofem Jurgielem, które odbędzie się 7 kwietnia 2019 r. (NIEDZIELA) o godz. 16.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach.

STAROSTA POWIATU BARTOSZYCKIEGO
Jan Zbigniew Nadolny

Image00006
Od 1 kwietnia 2019 r. Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Bartoszycach przejmuje dwa zespoły karetek pogotowania w Giżycku, w związku z tym zostały zakupione nowoczesne ambulanse typu C (Volkswagen Crafter), które będą przeznaczone dla podstawowego oraz specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego w Giżycku. Karetki zostały zakupione ze środków Szpitala Powiatowego w Bartoszycach.

20170228 123850dsc00289

W dniu 25 lutego 2019 roku, zgodnie z Wojewódzkim Planem Kwalifikacji Wojskowej w 2019 roku, w powiecie bartoszyckim rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa, podczas której przed komisją lekarską stawi się ponad 370 osób.