zollimage
Defibrylator w Starostwie Powiatowym w Bartoszycach

Starostwo Powiatowe zakupiło automatyczny defibrylator zewnętrzny – AED. Urządzenie zwiększające szanse na przeżycie osoby, u której nastąpiło nagłe zatrzymanie krążenia, ma służyć petentom, pracownikom i instytucjom znajdującym się w okolicy starostwa.

AED jest skomputeryzowanym urządzeniem specjalistycznym, które za pomocą poleceń głosowych i wizualnych prowadzi zarówno osoby z wykształceniem medycznym, jak i bez niego przez procedurę w pełni bezpiecznej defibrylacji w przypadku nagłego zatrzymania krążenia (NZK), kontroluje rytm serca poszkodowanego i jeśli zachodzi potrzeba generuje impuls defibrylacyjny.

Image00017
W dniu 18 stycznia 2017 r. odbyło się uroczyste przekazanie strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach nowoczesnej, płaskodennej łódzi ratowniczej.

Łódź przekazana przez Starostę Powiatu Bartoszyckiego – Wojciecha Prokockiego umożliwi skuteczne podejmowanie działań ratowniczych z zakresu ochrony środowiska, jak również zdarzeń powstałych w wyniku wypadków, awarii, katastrof i klęsk żywiołowych na ciekach i akwenach wodnych na terenie powiatu.

Ośrodek Szkolenia Ustawicznego i Kursów Zawodowych w Bartoszycach
 zaprasza na BEZPŁATNĄ KONFERENCJĘ,
która odbędzie się dnia 28.11.2016 r. w godz. 9.00 – 13.00
„ZDROWIE PRACOWNIKÓW ZYSKIEM FIRMY”


- przeznaczoną dla pracodawców i osób kierujących pracownikami.
Konferencja będzie miała charakter szkoleniowo-doradczy
i odbędzie się w budynku Młodzieżowego Domu Kultury
w Bartoszycach przy ul. Boh. Warszawy 6.
Współorganizatorami  są:
- Państwowa Inspekcja Pracy – Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie,
- Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy,
- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bartoszycach oraz
- Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.
Patronat honorowy - Starosta Powiatu Bartoszyckiego.

Szczegółowe informacje pod nr tel. 89 762 07 90
Serdecznie zapraszamy!

Ośrodek Szkolenia Ustawicznego i Kursów Zawodowych
11-200 Bartoszyce, ul. Konopnickiej 2A
tel.: 89 762 07 90; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.szkoleniagrabowski.pl
Regionalny Ośrodek BHP - akredytacja CIOP-PIB nr RO-9/2009

 Podinspektor Przemysław Fiertek został powolany na Komendanta Powiatowego Policji w Bartoszycach. Życzenia z rąk samorządowców oraz policjantów nowopowołany Komendant odebrał podczas uroczystości, która dobyła się w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach 16 listopada 2016r.

Powołanie wręczył  Komendant Wojewódzki Policji inspektor Tomasz Klimek.

Podinspektor Przemysław Fiertek dotąd przez ok pół roku pełnił obowiązki Komendanta. Starosta Powiatu Bartoszyckiego Wojciech Prokocki podkreślił dobrą dotychczasową współpracę.

Podczas uroczystości wręczono również listy gratulacyjne policjantom, którzy uczestniczyli w zabezpieczeniu szczytu NATO w Warszawie oraz Światowch Dni Młodzieży. W imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji listy gratulacyjne policjantom wręczył Komendant Wojewódzki Policji, Komendant powiatowy Policji w Lidzbarku Warmińskim oraz Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach.