orlen1ORLEN Asfalt i Powiat Bartoszycki zadeklarowały gotowość do współpracy w zakresie wykorzystania potencjału obu podmiotów w badaniu i rozwoju najlepszych rozwiązań technologicznych w budowie dróg samorządowych. 

Powiat Bartoszycki jako samorząd szczebla powiatowego wyszedł z inicjatywą propagowania nowych rozwiązań na drogach powiatowych i gminnych. Pod koniec maja tego roku w siedzibie spółki odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli Starosta Bartoszycki Jan Zbigniew Nadolny i Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Karol Łomecki oraz władze spółki ORLEN Asfalt - Dyrektor Generalny Marek Pietrzak i Członek Zarządu Maciej Jankiewicz.  Na spotkaniu omówiono potencjalne możliwości i płaszczyzny, na których Powiat Bartoszycki i ORLEN Asfalt mogliby współpracować przy tym przedsięwzięciu. Władze płockiej spółki asfaltowej wzięły pod rozwagę  wykorzystanie swoich zasobów, wiedzy technicznej oraz możliwości operacyjnych dla wsparcia tej inicjatywy. Przedmiotem rozmowy było także zastosowanie asfaltów ORBITON HiMA w odcinkach testowych na drogach samorządowych. Asfalt wysokomodyfikowany ORBITON HiMA został wprowadzony przez spółkę ORLEN Asfalt na rynek jako produkt innowacyjny już w 2014 roku, a technologia wykorzystywana do produkcji tego lepiszcza  jest jedną z najbardziej rozwojowych na rynku polskim.
orlen2

Konsumencie nie jesteś sam - Nieodpłatna pomoc konsumencja

~ Masz problem z reklamacją?

~ Nie możesz dogadać się z przedsiębiorcą w zakresie rękojmi?

~ Nie wiesz czy nie złamano Twoich praw konsumenta?

~Podczas zakupów przez Internet zostałeś oszukany lub produkt nie odpowiada Twojemu zamówieniu

 

NIE WIESZ CO ZROBIĆ?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

 • Z pomocy może skorzystać każda osoba fizyczna niezaleznie od wieku czy kryteriów dochodowych!
 • Nasza pomoc obejmuje również wsparcie na etapie procesu!
 • Na naszej stronie dlakonsumenta.pl znajdziesz wiele pomocnych materiałów i wzorów pism.

Skorzystaj z pomocy już teraz!

 

Ośrodek Konsumencki

ul. Tarasa Szewczenki 1 ( sala warszatowa)

10-274 Olsztyn

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 22 299 60 90, www.dlakonsumenta.pl

 

 

Poniedziałek 9.00-17.00

Wtorek 9.00-17.00

Środa 9.00-15.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Image00035
22-23.05.2019 r.
rozpoczęły się w Powiecie Bartoszyckim XVII Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym, które są eliminacjami do Mistrzostw Polski. Oprócz rywalizacji zespołów podczas zadań symulowanych odbyły się również prelekcje w panelu wykładowym prowadzonym przez zaproszonych prelegentów. 

Zakład Karny w Kamińsku jest w trakcie planowania budowy kolejnej hali. Będzie to drugi tego typu obiekt na terenie jednostki penitencjarnej. Jednostka dysponuje gruntem o powierzchni około 2350 m2, na którym planowana jest budowa hali produkcyjnej odpowiadającej wymaganiom przyszłego kontrahenta. Termin oddania do użytku obiektu został określony na 2022 rok. Przedsiębiorcy już teraz mogą zgłaszać się do Zakładu Karnego w Kamińsku w celu złożenia propozycji podjęcia współpracy w formie oferty zawierającej następujące informacje:

 1. Nazwa kontrahenta.
 2. Rodzaj planowanej produkcji na terenie jednostki.
 3. Deklarowana wielkość zatrudnienia osób pozbawionych wolności w hali produkcyjnej (w przeliczeniu na liczbę osób zatrudnionych/pełne etaty).
 4. Wstępne informacje dotyczące potrzeb w zakresie parametrów hali produkcyjnej, tj powierzchnia i wysokość hali, wymagania dotyczące materiałów z jakich powinna być wykonana, specjalistyczne instalacje i urządzenia itp.
 5. Wymagania infrastruktury towarzyszącej niezbędnej do prowadzenia działalności na terenie zakładu karnego, tj. moc elektroenergetyczna obiektu hali, przyłącza wodno-kanalizacyjne, gazu, sieci ciepłowniczej, place manewrowe, windy i podnośniki itp.
 6. Informacja o negatywnych czynnikach mogących mieć wpływ na funkcjonowanie zakładu karnego, tj. hałas, opary gazów, produkacja elementów wielkogabarytowych, ruch pojazdów itp.
 7. Deklarowany okres zawarcia umowy na dzierżawę obiektu hali, zatrudnienie odpłatne osób pozbawionych wolności.
 8. Deklarowana wysokość czynszu za dzierżawę obiektu hali.
 9. Pozostałe informacje mogące mieć wpływ na ocenę złożonej oferty.

Oferty należy składać w Zakładzie Karnym w Kamińsku do dnia 20 maja 2019r. do godz. 14.00