tyton 2

 

Światowy Dzień Rzucania Palenia, przypadający w trzeci czwartek listopada, obchodzony jest od ponad 40 lat, a w Polsce od 1991 r. Jest to wyjątkowy dzień zachęcający do walki z nałogiem. Jedna doba nie wystarczy, aby zaprzestać palenia, ale może stać się początkiem życia bez uzależnienia.

Hivokryzja1HIVokryzja – to słowo klucz tegorocznej kampanii z zakresu profilaktyki HIV pod patronatem Krajowego Centrum ds. AIDS. Największym problemem osób żyjących z HIV nie jest zakażenie tym wirusem, gdyż można kontrolować je lekami i dożyć późnej starości.

Prawdziwym wyzwaniem staje się życie w społeczeństwie, w codziennych kontaktach międzyludzkich. Z pozoru akceptujemy osoby żyjące z wirusem HIV, jednak nasze postawy zmieniają się w momencie, kiedy dowiadujemy się, że są obok nas. Zazwyczaj wykonujemy wtedy krok w tył, zaczynamy unikać kontaktów, nie chcemy razem pracować, korzystać z tych samych przedmiotów użyteczności publicznej i podawać ręki. Postawa obronna wynika z niedostatecznej znajomości tematu.

DSC00288W ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą i kampanii promującej zdrowie   Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Bartoszycach pod patronatem Starostwa Powiatowego w Bartoszycach i Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii  w dniach 13 – 18.11.2015r  zorganizował akcję pomiaru cukru we krwi i  ciśnienia tętniczego  dla mieszkańców naszego powiatu.

logo paczki 1
Szlachetna Paczka zawitała po raz pierwszy do Powiatu Bartoszyckiego. Przy tej okazji zapraszamy mieszkańców do włączenie się w akcję przygotowania paczek świątecznych rodzinom z naszego terenu. Po przedsięwzięcia zostało włączonych 67 rodzin.
Patronat nad projektem objął Starosta Powiatu Bartoszyckiego Wojciech Prokocki, partnerem zostało Nadleśnictwo Bartoszyce, zaś patronem medialnym EXTRA Wieści Bartoszyckie.

 Jeśli chcesz zostać darczyńcą wejdź na stronę http://www.szlachetnapaczka.pl/ i wybierz REJON BARTOSZYCE.

Starosta Powiatu Bartoszyckiego Wojciech Prokocki uczestniczył w uroczystych obchodach Powiatowego Dnia Pracownika Służb Społecznych, które odbyły się 20 listopada br. w Dworku Dębówko.