mammobus1Ostatnia w tym roku wizyta mammobusu, która odbędzie się:


BARTOSZYCE – 9 – 11 grudnia 2015  na Placu Bohaterów Westerplatte, Bohaterów Warszawy

GÓROWO IŁAWECKIE – 9 grudnia 2015 przy Ratuszu, Plac Ratuszowy 18

DSC 0060W dniach 22-26 listopada obchodzimy Dni Honorowego Krwiodawstwa. Z tej okazji chcielibyśmy wyrazić naszym krwiodawcom wdzięczność i okazać wielki szacunek za ich bezinteresowną ofiarę krwi.

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizował w Młodzieżowym Domu Kultury Akademię HDK, na którą zostali zaproszeni krwiodawcy i sympatycy HDK, pracownicy publicznej służby krwi, władze samorządowe.

tyton 2

 

Światowy Dzień Rzucania Palenia, przypadający w trzeci czwartek listopada, obchodzony jest od ponad 40 lat, a w Polsce od 1991 r. Jest to wyjątkowy dzień zachęcający do walki z nałogiem. Jedna doba nie wystarczy, aby zaprzestać palenia, ale może stać się początkiem życia bez uzależnienia.

Hivokryzja1HIVokryzja – to słowo klucz tegorocznej kampanii z zakresu profilaktyki HIV pod patronatem Krajowego Centrum ds. AIDS. Największym problemem osób żyjących z HIV nie jest zakażenie tym wirusem, gdyż można kontrolować je lekami i dożyć późnej starości.

Prawdziwym wyzwaniem staje się życie w społeczeństwie, w codziennych kontaktach międzyludzkich. Z pozoru akceptujemy osoby żyjące z wirusem HIV, jednak nasze postawy zmieniają się w momencie, kiedy dowiadujemy się, że są obok nas. Zazwyczaj wykonujemy wtedy krok w tył, zaczynamy unikać kontaktów, nie chcemy razem pracować, korzystać z tych samych przedmiotów użyteczności publicznej i podawać ręki. Postawa obronna wynika z niedostatecznej znajomości tematu.

DSC00288W ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą i kampanii promującej zdrowie   Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Bartoszycach pod patronatem Starostwa Powiatowego w Bartoszycach i Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii  w dniach 13 – 18.11.2015r  zorganizował akcję pomiaru cukru we krwi i  ciśnienia tętniczego  dla mieszkańców naszego powiatu.