Herb Powiatu 3jpglogo pfron 5251

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU Z ZAKRESU REHABILITACJI ZAWODOWEJ I SPOŁECZNEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH OGŁOSZONEGO W DNIU 13 kwietnia 2016R.
Starosta Powiatu Bartoszyckiego informuje, że w dniu 13.06.2016 r. został rozstrzygnięty  otwarty konkurs ofert dotyczący zlecania realizacji zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych organizacjom pozarządowym z przeznaczeniem na realizację w 2016 roku na podstawie art. 36 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w formie wsparcia wykonania poniższych zadań:

logo ZK2W dniach 7-9 czerwca 2016 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) dotyczący zagrożenia z powietrza”.

3Z okazji 40 rocznicy działalności Domu Pomocy Społecznej w Szczurkowie odbyła sie uroczystość na której podsumowano miniony czas.

Historia DPS to przede wszystkim mieszkańcy, ich rodziny oraz pracownicy. To oni tworzą charakter wyjątkowej instytucji, jaką jest Dom, gdzie każdy może czuć się bepziecznie. Życzenia oraz gratulacje na dalsze lata działalności na ręce p. Dyrektor Wioletty Wach zlożył m.in. Wicestarosta Powiatu Bartoszyckiego J. Zbigniew Nadolny.

Uroczystości obchodów 25-lecia powołania Straży Granicznej rozpoczęło ręczenie aktów mianowań i wyróżnień funkcjonariuszom PSG w Bezledach, Górowie Ił. i Sępopolu
Po części oficjalnej funkcjonariusze przygotowali atrakcje dla mieszkańców powiatu, a w szczególności dla najmłodszych.

Młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca „Dumka” przy Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Górowie Iławieckim zaprezentowali program artystyczny.
Następnie odbył się pokaz tresury psów służbowych oraz sprzętu wykorzystywanego w ochronie granicy państwowej. Dla najmłodszych przygotowano liczne atrakcje.
Po południu rozpoczął się Turniej Sportowy Służb Mundurowych. Nagrody oraz puchary turniejowe ufundowane zostały przez Starostę Powiatu Bartoszyckiego Wojciecha Prokockiego. Funkcjonariusze zmagali się w następujących konkurencjach: „Rzutki”, „Przetaczanie opony – slalom „Wodna wieża” oraz„Waga płaczu”.
Turniej odbył się 14 maja 2016r. na ul. Korczaka w Bartoszycach.
informacje: PSG w Bezledach

DSC09697 Podczas posiedzenia Rady Powiatu Bartoszyckiego dnia 27 kwietnia 2016r odbyło się oficjalne pożegnanie Komendanta Policji- insp. Krzysztofa Gąsiorowskiego, który po 27 latach służby odchodzi na emeryturę.

Radni Powiatu Bartoszyckiego oraz Starosta Powiatu Bartoszyckiego Wojciech Prokocki podziękowali Komendantowi Powiatowemu Policji za lata dobrej współpracy.