DSC02238

W Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Bartoszycach mieszkańcy powiatu uczyli się samobadania.

Profilaktyka chorób nowotworowych to cel akcji zorganizowanej przez Szpital pod patronatem Starosty Powiatu Bartoszyckiego Wojciecha Prokockiego.

Warsztaty samobadania piersi przeprowadziły pielęgniarki. Udzieliły również wszelkich niezbędnych informacji i rowiały wątpliwości osób, które zdecydowały się zatrzymać na chwilę przy stoisku ustawionym na parterze w szpitalu 17 października 2016r. w godz. 9.00-13.00.

DSC02274Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca 17 pażdziernika to okazja do podjęcia próby w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo - oddechowej przez największą ilość osób. Juz po raz trzeci taką próbę podjęli mieszkańcy Bartoszyc oraz powiatu bartoszyckiego. Organizatorem akcji jest AL-MED oraz stowarzyszenie Mali Wielcy Ratownicy.

W akcję włączyły się służby mundurowe z terenu powiatu, szkoły, przedszkola, samorządy i organizacje pozarządowe. W godzinach 12.00-12.30 na Placu Konstytucji 3 Maja w Bartoszycach nieprzerwanie trwała resuscytacja krążeniowo-oddechowa na przygotowanych manekinach.

Akcja zapoczątkowana przez WOŚP kontynuowana jest w tym samym czasie w wielu miejscach Polski. Jej celem jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy.

Plakat Dzień Walki z Rakiem Piersi fb

resuscytacjaW dniu 17 października 2016 r. (PONIEDZIAŁEK) podczas „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności serca”
zapraszamy wszystkich serdecznie do próby pobicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej w godzinach 12.00-12.30, która odbędzie się na Placu Konstytucji w Bartoszycach (przy fontannie) i polegać będzie na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej na jak największej ilości fantomów, a co za tym idzie przez jak największą ilość osób.
W tym celu zapraszamy wszystkie chętne osoby, które mają dostęp do fantomów (w szkole, w pracy, w domu itd.) do wzięcia udziału w całej akcji.

Zachęcamy Was do zapraszania swoich znajomych do akcji. Całe wydarzenie będzie trwało pół godziny i chcemy, aby przez ten czas jak najwięcej osób wzięło w nim udział, więc w trakcie ustanawiania rekordu, dopuszczalne jest zmienianie się przy fantomie.

W akcję włączyli się firma Al-Med., Stowarzyszenie mali Wielcy ratownicy oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.

DSC01674Przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach dnia 29 października  2016 r. spotkali się przedstawiciele  samorządu Powiatu Bartoszyckiego oraz miasta Bartoszyce – Wojciech Prokocki, Starosta Powiatu Bartoszyckiego oraz Piotr Petrykowski, Burmistrz Bartoszyc, a także Ks. Prał. Jan Jarosz  - Kapelan policji i policjanci w celu przekazania nowego radiowozu na potrzeby bartoszyckiej policji.
Ks. Prał. Jan Jarosz poświęcił radiowóz, a klucze do nowego radiowozu  przekazane zostały na ręce podinsp. Przemysława Fiertka, p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Bartoszycach przez Wojciecha Prokockiego Starostę Bartoszyckiego.
Zakup nowego radiowozu był możliwy dzięki wsparciu i zaangażowaniu władz samorządu, które dbają o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu.
Po oficjalnym przecięciu wstęgi radiowóz mógł wyruszyć  na drogi powiatu.