IMG 20190219 094629 1

19 lutego 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Bartoszycach odbyły się eliminacje powiatowe XXIV Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej, w których uczestniczyły dwuosobowe zespoły reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne naszego powiatu.


Celem Olimpiady jest popularyzowanie problematyki obrony cywilnej, przygotowanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do racjonalnych zachowań w obliczu zagrożeń cywilizacyjnych, a także kształtowanie nawyków i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz propagowanie bezpieczeństwa publicznego i znajomości przepisów ruchu drogowego.
Rywalizacja zespołów polegała na rozwiązaniu pisemnego testu wiedzy, w którym każdy z uczestników odpowiadał na 50 pytań z zakresu obrony cywilnej, pierwszej pomocy, bezpieczeństwa, sposobów postępowania w sytuacjach kryzysowych, ochrony przeciwpożarowej oraz systemu obronności RP.
Eliminacje powiatowe wygrały uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. E. Orzeszkowej w Bartoszycach: Weronika Stapel i Katarzyna Kołdysz.
Finalistki eliminacji będą reprezentowały nasz powiat w finale wojewódzkim, który odbędzie się 1 marca br. w Olsztynie. Zawodniczkom życzymy powodzenia!

Stanowisko Zarządzania Kryzysowego
Starostwa Powiatowego w Bartoszycach