Image00011
W dniu 20.02.2018 r. w Starostwie Powiatowym w Bartoszycach odbyły się eliminacje powiatowe XXIII Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej. W eliminacjach uczestniczyły trzy dwuosobowe drużyny reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne naszego powiatu.

Celem Olimpiady jest popularyzowanie problematyki obrony cywilnej, przygotowanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do racjonalnych zachowań w obliczu zagrożeń cywilizacyjnych, a także kształtowanie nawyków i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz propagowanie bezpieczeństwa publicznego i znajomości przepisów ruchu drogowego.

 

Turniej przebiegał dwuetapowo. Pierwsza część - teoretyczna - polegała na rozwiązaniu pisemnego testu wiedzy, w której każdy z uczestników odpowiadał na 50 pytań z zakresu obrony cywilnej, pierwszej pomocy, bezpieczeństwa, sposobów postępowania w sytuacjach kryzysowych, ochrony przeciwpożarowej oraz systemu obronności RP. Następnie drużyny uczestniczyły w częściteoretyczno-praktycznej polegającej na odpowiadaniu na pytania otwarte oraz udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej w specjalnie zaaranżowanych scenkach.

 

Eliminacje powiatowe wygrały uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. E. Orzeszkowej w Bartoszycach: Weronika Stapel i Karolina Zakaszewska.

Finalistki eliminacji będą reprezentowały nasz powiat w finale wojewódzkim, który odbędzie się 2 marca br. w Olsztynie. Zawodniczkom życzymy powodzenia!
Eliminacje powiatowe zorganizowano przy współudziale Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach, Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach oraz Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Bartoszycach.

Tomasz Kowal - Stanowisko Zarządzania Kryzysowego
Starostwa Powiatowego w Bartoszycach