geo portal

9 listopada 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Bartoszycach uruchomiono obsługę prac geodezyjnych przez internet w technologii iGeoMap/ePODGiK firmy Geo-System oraz portal mapowy www.bartoszycki.e-mapa.net

Powiat bartoszycki jest pierwszym powiatem w województwie warmińsko-mazurskim, w którym uruchomiono technologię iGeoMap/ePODGiK. Po zgłoszeniu pracy w portalu www.bartoszycki.e-mapa.net niezbędne materiały przygotowywane są automatycznie przez pracujące w ODGiK-u oprogramowanie GEO-MAP. Dane wydawane są również w formacie EWMAPA.

Powiatowy portal mapowy udostępniony jest również dla mieszkańców powiatu i integruje dane przestrzenne PODGIK (takie jak ewidencja gruntów i budynków) z danymi gmin dotyczącymi głównie prowadzonej przez nie urzędowej numeracji adresowej.

Ponadto w portalu udostępniono usługę zakupu mapy zasadniczej wg stanu archiwalnego z wykorzystaniem płatności elektronicznych. Wnioskodawca otrzyma ją po kilku minutach od opłacenia usługi. Rozwiązanie działa cała dobę, 7 dni w tygodniu.

źródło: http://geoforum.pl/…