Image00007
20 kwietnia 2017 r.  w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach odbyła się dyskusja panelowa zorganizowana przez młodzieżowy projekt #skreśl_bierność. W dyskusji udział wzięli: Joanna Juchniewicz (UWM), Wojciech Prokocki - Starosta Powiatu Bartoszyckiego, Piotr Petrykowski - Burmistrz Miasta Bartoszyce, Zbigniew Makarewicz - Lokalny przedsiębiorca, oraz Artur Ziemacki - Inkubator przedsiębiorczości. Moderatorem spotkania był Mariusz Sieraj (Polskie Radio Olsztyn).

 

Dyskusji słuchali i brali w niej udział uczniowie bartoszyckich szkół średnich. Mówcy poruszali tematy aktywności społecznej, przedsiębiorczości, zalet naszego powiatu, oraz licznych wyjazdów młodych ludzi z Bartoszyc i okolic. Młodzież brała aktywny udział w debacie, w każdej chwili można było zadawać pytania, z czego często korzystano. Z dużym zainteresowaniem wiązał się temat przedsiębiorczości społecznej.

 

Wyniki ankiety przeprowadzonej na końcu spotkania wyraźnie wskazują zainteresowanie i duże znaczenie jakie miała dyskusja. Ponad 90% obecnych stwierdziło, że wydarzenie było ciekawe i dzięki niemu dowiedziało się czegoś nowego. Dyskusja panelowa była też ostatnim wydarzeniem związanym z projektem #skreśl_bierność, organizatorzy podsumowali swoje wszystkie działania i sukcesy, a także podziękowali sponsorom, patronom, partnerom, mediom i przedstawicielom ZSP nr 2 za wspieranie całej inicjatywy.

Zespół #skreśl bierność"