Image00034
Organizatorem Powiatowego Konkursu ,,A co Ty wiesz o Konstytucji?” była nieformalna grupa ,,GŁOS-uję! #skreśl_bierność” działająca przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. E. Orzeszkowej w Bartoszycach.

Projekt konkursu powstał w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Projektów Społecznych ,,Zwolnieni z Teorii” i ma na celu pogłębianie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

23 lutego 2017r. organizatorzy akcji przeprowadzili eliminacje w szkołach ponadgimnazjalnych, w których udział wzięło 85 uczniów z czterech szkół z terenu powiatu bartoszyckiego. Każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę Konstytucję RP, ufundowaną przez Starostę Powiatu Bartoszyckiego Wojciecha Prokockiego. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 29 osób.

Konkurs finałowy odbył się  9 marca 2017r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach pod patronatem Starosty Powiatu Bartoszyckiego oraz Miasta Bartoszyce, Miasta Górowo Iławeckie, Posła na sejm RP Adama Ołdakowskiego jak również lokalnych firm.

Gościem specjalnym konkursu była Pani dr Joanna Juchniewicz - konstytucjonalista, wykładowca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersystetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, która pomogła wszystkim przybliżyć temat Konstytucji przeprowadzając ciekawy wykład.

Zwycięzcy powiatowego konkursu „A co Ty wiesz o Konstytucji?”:


1. miejsce – Kamila Skrzypa (ZS w Górowie Ił)
2. miejsce Agata Kwilińska (ZSP nr 2 w Bartoszycach)
3. miejsce Agata Hołoweńko (LO. im S. Żeromskiego)
4. miejsce Paulina Lechowicz (ZSP nr 2 w Bartoszycach)
5. miejsce Mateusz Nowakowski ( ZS w Górowie Ił.)