DSC02780 Akcja ferie na strzelnicy spotkała się z zainteresowaniem mieszkańców Bartoszyc. 

W czasie  otwartych zajęć grupa dzieci, młodzieży i ich rodziców na sportowo spędzała czas wolny strzelając z broni pneumatycznej i łuku.

Dnia 2.02.2017r.  przeprowadzono zawody o Puchar Starosty Bartoszyckiego, Zawodnicy strzelali z broni i z łuku.
W strzelaniu z karabinka uczestnicy oddali 3 strzały próbne i 20 ocenianych, natomiast z łuku 3 strzały próbne i 3 serie po 5 strzałów ocenianych. Tradycyjnie najwięcej kłopotu sprawiało strzelanie z łuku. Najlepszym w tej konkurencji był Kacper Drozdowski, zdobywca 68 pkt. Dwa punkty mniej uzyskał jego brat Paweł a na trzecim miejscu uplasowała się Kinga Rzepecka, prowadząca po dwóch seriach.
Natomiast w strzelaniu z karabinka pneumatycznego Kinga nie dała innym szans  zdobywając 142 pkt. Drugi był Piotr Słowikowski a trzeci Mateusz Kozłowski. Przewaga pierwszej trójki w karabinku była tak duża, że nawet niepowodzenie w łuku nie pozbawiło ich czołowych miejsc w klasyfikacji łącznej.
Wśród najmłodszych również decydował karabinek. Maja i Natalia strzelały z podpórek i pokonały starszą Marcelinę, która nie korzystała z tego udogodnienia. Dziewczynki z łuku strzelały z odległości skróconej -10 m. 

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali z rąk Dyrektora Powiatowego Zespołu Administracji Oświaty w Bartoszycach  pana Krzysztofa Karólewskiego statuetki i medale ufundowane przez Starostę Bartoszyckiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali również drobne upominki  i dyplomy.

tekst: J. Stolarkiewicz