orszak logo Zapraszamy mieszkańców powiatu na Orszak Trzech Króli, który tradycyjnie 6 stycznia br przejdzie ulicami Bartoszyc.

Jak co roku na Trzej Królowie podążają do szopki, aby spotkać Świętą Rodzinę. Żywa szopka znajdowała się będzie na Placu Boh. Westerplatte. Po drodze przygotowano scenki, wspólne kolędowanie.

Organizatorem Orszaku jest Parafia p.w. Śwętego Brunona w Bartoszycach.

Organizacyjnie wydarzenie wspierają: Powiat Bartoszycki. miasto Bartoszyce, Gmina Bartoszyce, Nadleśnictwo Bartoszyce, Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach, 20 Bartoszycka Brygada Zmechanizowana, Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach, Bartoszycki Dom Kultury, Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Bartoszycach, Gminny Ośrodek Kultury w Tolko, Młodzież gimnazjalna Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bezledach, Zespół Pieśni i Tańca “Kałamajka” , Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Bartoszycach, Wydział Nauk Społecznych w Bartoszycach Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu

W programie:

start godz. 14.00 spod pomnika Św. Brunona

Królowie na czele swoich orszaków,

żywa szopka ze zwierzętami,

dobra zabawa dla całych rodzin.

Mapka orszak2017