DSC09856W dniu 10.04.2016 r. na rzece Łynie w miejscowości Masuny odbyły się OTWARTE ZAWODY W WĘDKARSTWIE SPŁAWIKOWYM "II Memoriał im. Andrzeja Biniędy". Organizatorem zawodów było KOŁO PZW Bartoszyce. W zawodach wzięło udział ponad 30 zawodników, którzy zmagali się w dwóch kategoriach: junior oraz senior.

Dużej pomocy przy organizowaniu tej imprezy, szczególnie w poprawie warunków bezpieczeństwa - wyrównanie ciężkim sprzętem, wycięcie zwisających nadłamanych gałęzi i niebezpiecznie pochylonych drzew przy drodze dojścia na stanowiska wędkarskie, udzielili Panowie : Starosta Wojciech Prokocki, Nadleśniczy Zbigniew Pampuch i Dyrektor Dróg Powiatowych Karol Łomecki.

Zawody odbyły się przy słonecznej, ale niestety wietrznej pogodzie. Wędkarze w liczbie 32 (3 juniorów)

Przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Okazało się, że mimo "drobno" biorącej ryby i przeszkadzającego silnego wiatru ogółem wyłowiono, po zważeniu wypuszczono 76,33 kg ryb, co dało średnio 2,385 kg na jednego zawodnika.

Najsprawniej machali wędkami, wśród juniorów Alan Środa, który wynikiem 1,475 kg. złowionych ryb zajął I miejsce, drugi był Marek Fredo 0,750 kg, a trzeci Grzegorz Piecul 0,725 kg.

Najlepszym seniorem okazał się Piotr Lindemann z koła "Kleń" w Olsztyne, który nie tylko, wynikiem 7,205 kg wygrał zawody, został uhonorowany również nagrodą, którą ufundował i wręczył Pan Zbigniw Pampuch za największą rybę, a był nim leszcz 0,8 kg., drugie miejsce wynikiem 4,865 kg. zajął Zbigniew Śledziński koło "Kleń" Sępopol, a trzecie Michał Lisiecki 4,815 koło "Kleń" Olsztyn.

Zawodnikom z miejsc 1-6 wręczono ufundowane przez sponsorów, cenne wędkarsko upominki. Uhonorowano również pucharami, ufundowanymi przez Pana Starostę Wojciecha Prokockiego, po trzech najlepszych zawodników w sektorach. Na zakończenie zawodów Pani Anna Binięda w imieniu rodziny pogratulowała zawodnikom wyników i podziękowała wszystkim uczestnikom spotkania za pamięć o Andrzeju Biniędzie. Organizator całej imprezy podziękował zaproszonym gościom, sponsorom, zawodnikom, kibicom, zaprosił wszystkich za rok i oficjalnie zamknął zawody.

info: Koło PZW Bartoszyce