Powiat Bartoszycki od dnia 27 sierpnia 2020 r. znajduje się w żółtej strefie

W Powiecie Bartoszyckim liczba zakażeń COVID-19 w ciągu ostatnich 14 dni przekroczyła 6 zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców.  W związku z tym obowiązują następujące obostrzenia:

 • wesela i inne imprezy rodzinne mogą odbywać się do 100 osób,
 • w restauracjach i gastronomii należy zakrywać usta i nos, jest też limit -
  1 osoba na 4 metry kwadratowe,
 • w imprezach sportowych, wydarzeniach kulturalnych czy seansach
  w kinach
  może brać udział tylko 25 procent uczestników,
 • Koncerty, przedstawienia teatralne, imprezy kulturalne - jeżeli wydarzenie odbywa się w przestrzeni zamkniętej, widownia może być zapełniona tylko w 25 proc., a jeśli na otwartej przestrzeni – obowiązuje limit 100 osób,
 • przy organizacji targów i kongresów obowiązuje m.in. 1 osoba na 4 metry kwadratowe,
 • w parkach rozrywki i wesołych miasteczkach może przebywać 1 osoba na 5 metrów kwadratowych,
 • limity w siłowniach i centrach fitness to 1 osoba na 7 metrów kwadratowych,
 • udział we mszy (bez zmian, ale przypominamy) wiąże się z obowiązkiem zakrywania nosa i ust (nie dotyczy to osób odprawiających mszę). Jeśli wydarzenie religijne odbywa się na zewnątrz, to trzeba zachować 1,5 m odległości między osobami lub zakrywać usta i nos (z wyłączeniem osób sprawujących kult).

Pamiętajmy o konieczności zakrywania nosa i ust w pomieszczeniach zamkniętych, o częstym myciu rąk i dezynfekcji. Dbajmy o siebie i innych!

 

Jeżeli liczba zakażeń w ujęciu 14 dniowym przekroczy 12 na 10 tysięcy mieszkańców Powiat znajdzie się w strefie czerwonej. Pamiętajmy, że w strefie czerwonej obowiązują jeszcze większe obostrzenia m.in. obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej, a także zakaz organizowania imprez masowych. Liczba uczestników wesel zostanie ograniczona do 50. W komunikacji miejskiej może być zajęte tylko 50 proc. miejsc siedzących. Obowiązuje zakaz organizacji targów i wydarzeń kulturalnych. W lokalach i ogródkach może przebywać jedna osoba na cztery metry kwadratowe powierzchni. Zamknięte są siłownie, kina, sanatoria, a wydarzenia sportowe odbywają się bez kibiców.