Image00231
W dniu 22 sierpnia br. Starostwo Powiatowe w Bartoszycach było organizatorem I Powiatowego Pikniku Rodzinnego, który został zorganizowany w Parku Elżbiety w pięknej scenerii rzeki Łyny. W ten sposób chcieliśmy pożegnać lato korzystając z ostatnich promieni słońca.

 W ramach międzypokoleniowego przedsięwzięcia zorganizowaliśmy między innymi  Jarmark Sztuki Ludowej i Rękodzieła Artystycznego, warsztaty pieczenia chleba oraz konkurs kulinarny pn: ,,Owocowy zawrót głowy’’. Imprezie towarzyszyły występy artystów z Domu Kultury w Pilniku i Jezioranach, a skoro było jarmarcznie to na scenie pojawili się artyści i wybrzmiała muzyka związana ze sztuką i kulturą ludową - zespół ,,Kalina’’.  Następnie do tańca uczestników porwał zespół ,,Sonar’’ i  na zakończenie nasz piknik okrasiła swoim występem niezwykle energetyzująca i charyzmatyczna Sara Szymczak z Olsztyna, znana wielu mieszkańcom naszego powiatu.

 

Nie możemy zapomnieć o przedstawicielach służb mundurowych, którzy nie tylko dbali o nasze bezpieczeństwo, ale również uatrakcyjnili powiatowy piknik prezentując swoje pojazdy służbowe, prowadząc symulacje udzielania pierwszej pomocy, przeprowadzając tresurę psa czy rozmawiając z najmłodszymi na temat swojej trudnej, odpowiedzialnej i oczywiście satysfakcjonującej pracy. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych w postaci dziecięcego, dmuchanego parku rozrywki, graffiti w wykonaniu Piotra ,,Dzikiego’’, zabaw animacyjnych z hufcem ZHP czy stowarzyszeniem ,,NORA’’. Było nie tylko rekreacyjnie, kulturalnie, ale i sportowo…trenerzy Szkółki Piłkarskiej UKS ,,Legia Bart’’ Bartoszyce prowadzili konkurencje sportowe z dziećmi. Nie zabrakło stoisk edukacyjnych naszych partnerów instytucjonalnych: Nadleśnictwo Bartoszyce, SANEPID, Szpital Powiatowy. Nie lada atrakcją była prezentacja kamieni i minerałów należących do Pana Lecha Darskiego.

 

Ileż radości miały dzieci i nie tylko dzieci uczestnicząc w warsztatach pieczenia chleba z Arturem Ziemackim i przedstawicielami Spółdzielni Socjalnej ,,Dobra Ekonomia’’. Momentem szczególnym I Powiatowego Pikniku Rodzinnego było podpisanie umowy na użyczenie części powierzchni budynku w byłym Areszcie Śledczym w Bartoszycach pomiędzy Starostą Powiatu Bartoszyckiego - Panem J. Zbigniewem Nadolnym i Prezesem Spółdzielni Socjalnej DOBRA EKONOMIA - Arturem Ziemackim pod potrzeby stworzenia rzemieślniczej piekarni w kuchni byłego więzienia. Umowa jest utrzymaniem ciągłości działań prowadzonych od 2013r. na rzecz Ekonomii Społecznej i Solidarnej.

 

Było pysznie nie tylko dzięki warsztatom prowadzonym przez przedstawicieli Spółdzielni Socjalnej DOBRA EKONOMIA, ale również dzięki smacznym i pięknie wyglądającym potrawom przyniesionym przez uczestników konkursu kulinarnego. Komisja Kulinarna w składzie: Ewa Chojnowska, Joanna Adamczyk, Adam Ołdakowski, Wiesław Oziewicz oraz Piotr Socha otrzymali dziewięć potraw do posmakowania, a każda z nich zawierała komponent w postaci sezonowych owoców. Nagrodzeni w konkursie:

 

I miejsce - Alina Kotfica - wyborny ptak czyli ,,słodka pokusa’’,

II miejsce - Magdalena Wiśniewska - Chołody - ciasto czekoladowe z kremem i owocami,

III miejsce - Agnieszka Pycia - babeczki z owocami,

Były również dwa wyróżnienia:   Sabina Pietkun - szaszłyki owocowe,

                                               Łucja Stankiewicz - wątróbka  w sosie malinowym.

 

Zwycięzcy  otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów.

I Powiatowy Piknik Rodzinny zorganizowaliśmy w całości dzięki wsparciu naszych hojnych sponsorów, partnerów instytucjonalnych oraz przyjaciół, którym po stokroć dziękujemy!

Piękna pogoda, wspaniałe otoczenie rzeki Łyny oraz licznie przybyli mieszkańcy powiatu bartoszyckiego stworzyli wspaniałą atmosferę podczas wydarzenia. Park Elżbiety został odczarowany i ,,zanimowany’’ i z pewnością tam wrócimy.