P1011875W dniu 15 kwietnia 2019r. na specjalne zaproszenie Starosty Powiatu Bartoszyckiego- Pana Jana Zbigniewa Nadolnego przybyli do Starostwa nagrodzeni w plebiscycie Gazety Olsztyńskiej oraz Dziennika Elbląskiego- Super Sołtysi z powiatu bartoszyckiego:

- Lech Hermanowicz, były sołtys sołectwa Stega Mała, 

- Andrzej Wierzbicki, sołtys Wojciech

- Tomasz Dudkiewicz, sołtys Bądzy

Wprawdzie Ogólnopolski Dzień Sołtysa już za nami, nigdy nie jest jednak za późno, aby okazać wdzięczność i szacunek sołtysom za ich pracę.

Spotkanie sołtysów z Panami Starostą i Vice Starostą miało także na celu zwrócenie uwagi społeczności lokalnej na rolę sołtysa na polskiej wsi.


Bycie sołtysem to przecież ciężki kawałek chleba wymagający siły i wytrwałości. Dzięki ich trudnej i żmudnej pracy wieś staje się coraz lepszym miejscem do życia, do realizacji marzeń i aspiracji wielu ludzi tam mieszkających. Zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, że wieś to dobre miejsce do życia, dające im siłę, charakter, ogromną radość i moc czerpaną z tradycji i polskiej kultury.
Super Sołtysi zostali nagrodzeni przez Zarząd Powiatu Bartoszyckiego pamiątkowymi piórami oraz dyplomami. Dodatkowo Sołtys- Pan Lech Hermanowicz otrzymał z rąk Redaktora Gońca Bartoszyckiego statuetkę Super Sołtysa, której nie miał sposobności odebrać w Olsztynie podczas finałowej gali plebiscytu.
Spotkanie przebiegło w niezwykle sympatycznej i kameralnej atmosferze.